تبلیغات
درتپش روزهای نیامده - جشنواره
درتپش روزهای نیامده

در قلبم برای خاک سپاری خطاهای دیگران گورستانی می سازم...

دومین جشنواره شعر کردی رضوی


در ظهر شمشین روز از دهه مبارک کرامت طی مراسمی از شعرا، ادبا، مروجان و خادمان فرهنگ و سیره رضوی در سنندج تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کردستان، ظهر امروز در در مراسم اختتامیه دومین جشنواره فرهنگ و ادبیات کردی رضوی از شاعران، نویسندگان و مروجان فرهنگ رضوی تقدیر شد.

در بخش مروجان و خادمان فرهنگ رضوی از عبدالسلام کریمی در حوزه پژوهشی سیره علمی نبوی؛ عماد کریمیان پژوهشگر علوم معارف اسلامی در حوزه ترجمه و تألیف کتاب کردی؛ امین مرادی در حوزه مدیریت و اجرا و رئیس حوزه هنری کردستان و در حوزه اشخاص حقیقی و حقوقی انجمن ادبی دلبران در زمینه برگزاری جشنواره شمیم ظهور تقدیر شد.

همچنین در حوزه تولیدات آثار فرهنگی و هنری از علیرضا کریمپور در تهیه و اجرای برنامه "به‌ره‌و رووناکی" مخصوص ایام ماه مبارک رمضان؛ ابوالقاسم معمار شاعر اهل بیت و پیر غلام حسینی و در نهایت از کانون فرهنگی هنری محمدیه در روستای گرگرعلیا در حوزه تولیدات نرم‌افزاری چند رسانه‌ای تجلیل شد.

در بخش بین‌المللی نیز تنها دو اثر به مرحله پایانی راه یافته که از هر دو اثر به نویسندگی بیخال شکور محمود و عبدالستار عزیز عبدالله که از کشور عراق شرکت کرده بودند، تجلیل شد.

در بخش شعر ملی دومین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و ادبیات کردی رضوی هیئت داوران کسی را به عنوان رتبه نخست در این بخش معرفی نکردند؛ اما به تمامی برگزیدگان لوح تقدیر و جوایز اهدا شد.

بر اساس این گزارش؛ برگزیدگان بخش شعر ملی جشنواره رضوی شامل صباح حسنی از سنندج مقام دوم؛ منصور دولتی از شهرستان قروه به عنوان رتبه سوم و یدالله احمدیاری از دیواندره بعنوان برگزیده چهارم معرفی شدند.

همچنین، عدنان مرادی از پاوه به رتبه پنجم دست یافت و سیدجلال‌الدین حسینی از سنندج و آرام فاتحی از کامیاران به صورت مشترک و عارف صمیمی از کامیاران و محمد رحیمی رضوان از بیجار به ترتیب حائز رتبه‌های هشتم، هفتم و ششم شدند.

گفتنی است که در بخش دلنوشته این جشنواره نیز هیچ کدام از آثار از سوی هیئت داوران به عنوان اثر برتر معرفی نشد و در نهایت؛ نگار ناجی‌فر از پاوه به عنوان نفر دوم و جمیله معظمی از سنندج به عنوان نفر سوم  بعنوان نفرات برتر معرفی و از آنان تجلیل شد.

همچنین در بخش دلنوشته از جمشید سلیمانی و شکوفه فتاحی هر دو از استان کرمانشاه؛ طیبه محمدی از گیلانغرب کرمانشاه؛ مژگان سلیمانپور از استان تهران؛ هادی سپنجی از شهرستان پاوه؛ زینب شکری از کرمانشاه و سمیه قادری از سنندج به عنوان نفرات برگزیده تقدیر به عمل آمد.

لازم به ذکر است که در پایان این مراسم، بهروز خیریه، سیداسماعیل حسینی شاعر و نویسنده و محقق کردستانی و امجد ویسی اعضای هیئت داوران دومین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و ادبیات کردی نیز مورد تجلیل قرار گرفتند


نوشته شده در شنبه 23 شهریور 1392 ساعت ساعت 11 و 14 دقیقه و 38 ثانیه توسط طیبه محمدی برگهای زرین | |

قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت